1. Prečo Centrum Prenájmu a nie tradičná realitná kancelária?

Pre majiteľov:

Pretože sme jediná agentúra na prenájom nehnuteľností v Trnave a okolí. Prenajať nehnuteľnosť nie je ľahká úloha. Najmä keď ide o výber správneho nájomcu a vyťaženie nehnuteľnosti na konkrétne časové obdobie. Každá nehnuteľnosť je iná, a preto aj proces prenájmu nastavujeme individuálne podľa požiadaviek a predstáv tak, aby sa majiteľ cítil naozaj bezstarostne. U nás si môžete byť istí, že prenájom vašej nehnuteľnosti prebehne bezpečným a efektívnym spôsobom. Navyše s Vami pre Vaše pohodlie ostávame počas celej doby prenájmu. Máte ďalšie otázky? Neváhajte nás kontaktovať

 

Pre záujemcov o prenájom:

Dokážeme viac, než len nájsť nehnuteľnosť na prenájom. Ušetríme Váš čas a peniaze pri hľadaní správnej nehnuteľnosti. Prerokujeme za Vás čo najvýhodnejšie podmienky, ktoré začínajú pochopením Vašich potrieb a končia úspešným podpísaním nájomnej zmluvy.

2. Vlastním nehnuteľnosť a chcem ju prenajímať. Ako mám postupovať?

V prípade, že sa rozhodnete využiť naše služby, dohodnite si osobné stretnutie s niektorým z našich špecialistov na prenájom priamo vo Vašej nehnuteľnosti, alebo sa predtým zastavte v našej kancelárii. V prípade že sa chystáte prenajímať prvý krát a nemáte vlastné predstavy, radi Vás celým procesom prevedieme a poradíme ako čo najefektívnejšie a za najkratší čas získať profit z prenájmu.

3. Môžem pri prenájme svojej nehnuteľnosti spolupracovať s viacerými realitnými kanceláriami?

Rozhodne vás nezaväzujeme k tomu, aby ste na nás preniesli výhradné práva prenajímať Vašu nehnuteľnosť, avšak zo skúseností neodporúčame spolupracovať s viacerými realitnými kanceláriami. Nehnuteľnosť stráca na dôveryhodnosti v prípade, že je inzerovaná na rovnakom inzertnom portály odlišnými popismi, fotografiami a v najhoršom prípade aj odlišnou cenou.

4. Čo ma čaká pri prenájme bytu cudzincovi?

Proces prenájmu bytu cudzincovi sa skoro vôbec nelíši od prenájmu občanovi Slovenska. V prípade že ide o cudzinca, ktorý sa potrebuje preukázať na príslušnom úrade prechodným pobytom, prenajímateľ mu udelí súhlas. Udelenie súhlasu prebieha písomnou formou prostredníctvom čestného vyhlásenia prenajímateľa, ktorého podpis má byť notársky overený. Prechodný pobyt má pre cudzinca evidenčný charakter a slúži ako adresa pre komunikáciu s úradmi. Prenajímateľ ho môže kedykoľvek zrušiť.

Vzor čestného vyhlásenia

5. Mám povinnosť zaregistrovať sa na daňovom úrade?

Ak prenajímate nehnuteľnosť, vzniká Vám povinnosť registrácie na daňovom úrade a to v lehote do konca kalendárneho mesiaca po uplynutí mesiaca, v ktorom na území SR ste  prenajali nehnuteľnosť.  Ak ste už na daňovom úrade registrovaný, opakovane sa registrovať nemusíte, stačí oznámiť začiatok prenájmu. Príjmy z prenájmu upravuje Zákon o dani z príjmov.

6. Chcem si prenajať nehnuteľnosť. Aké poplatky sú spojené s prenájmom?

Budúci nájomca na začiatku prenájmu musí rátať s vynaložením určitých finančných prostriedkov na prvý nájom, depozit a prípadný poplatok za sprostredkovanie prenájmu agentúre alebo realitnej kancelárii. Je potrebné si uvedomiť svoju schopnosť pravidelného platenia nájmu v dohodnutej výške po dobu určenú v nájomnej zmluve. Depozit je finančná zábezpeka, ktorá slúži prenajímateľovi na prípadné krytie pohľadávok voči nájomcovi. Štandardne sa pohybuje vo výške mesačného nájmu. Zábezpeka je v plnej výške na konci prenájmu vrátená v tom prípade, že sa neporušia závažné podmienky nájomnej zmluvy a nájomca nehnuteľnosť odovzdá v stave v akom ju na začiatku prenájmu prevzal. Poplatky za sprostredkovanie prenájmu sa v rôznych realitných kanceláriách líšia. Budúcim nájomcom preto odporúčame zistiť ešte pred obhliadkou čo presne budú platiť. V Centrum Prenájmu máme nastavený jednorázový poplatok vo výške 250 eur vrátane DPH. Máte ďalšie otázky? Neváhajte nás kontaktovať.

7. Navyšuje si agentúra výšku mesačného nájmu?

Centrum Prenájmu si v žiadnom prípade nenavyšuje mesačný nájom. Ceny nájmov uverejnené v inzerátoch na našom webe sú stanovené na základe dohody a požiadaviek prenajímateľa nehnuteľnosti. Nájomca platí nájomné v plnej výške výhradne na účet prenajímateľa.

Naši zákazníci

 • review rating 5  Velmi pozitivna skusenost s centrum prenajmu, konkretne s pani Henisch. Rychle najdenie najomnikov, ustretove jednanie z jej strany. Mozme len odporucit. Dakujeme a prajeme vela dalsich spokojnych zakaznikov. rod Plault

  thumb jana karasova
  10/02/2019

  review rating 5  Komunikáciu s Centrom Prenájmu hodnotím na výbornú; ústretový, profesionálny, ale aj priateľský prístup Mgr. Drobnej Lietavovej.

  thumb Radovan Drápal
  7/11/2019

  review rating 5  Bol som velmi spokojny s rychlym profesionalnym pristupom pani Drobnej - Lietavovej, ked mi pomohla behom kratkeho casu si najst podnajom v Trnave. Drzim palce a urcite sa aj v buducnosti s doverou na Centrum prenajmu obratim. S pozdravom Peter Bojtos

  thumb Peter Bojtos
  5/02/2019
 • review rating 5  S poskytnutými službami som bol maximálne spokojný. Boli profesionálne a rýchle. Na základe tejto skúsenosti som zadal Vášmu Centru ďalšiu požiadavku na prenájom obchodných priestorov. Takýto typ činnosti považujem za veľmi potrebný. želám veľa úspechov .

  thumb Ladislav Dubravský
  4/05/2019

  review rating 5  Moja osobna skusenost s Centrom Prenajmu je pozitiva.maju vysoko profesionalny pristup.p Lietavova mi velmi pomohla.pre svojich klientov urobia maximum. Dakujem

  thumb Eva Rysava
  12/17/2018

Kontaktný formulár


Klienti